Homeopātija

Homeopātija

Homeopātija ir alternatīva medicīnas metode, kurā tiek izmantoti preperāti, kuri pagatavoti no faunas un floras. Bieži vien cilvēki jauc homeopātiju ar fitoterapiju, kurā augu valsts produkti tiek lietoti gan kaltētā veidā, gan dažādos pulverīšos. Taču homeopātijas gadījumā, lai gan daļa preperātu tiek gatavoti no augiem, tomēr pārsvarā tie tiek izmantoti svaigā veidā. Turklāt pagatavošanas process un lietošana ir pilnībā atšķirīgs. Homeopātiju arī nedrīkst jaukt ar tautas dziedniecību un pesteļošanu vai šarlatānismu, jo, lai gan homeopātijas nozarē daudzi pētījumi tiek vēl tikai veikti, tomēr šī alternatīvā medicīna ir eksakta.

Homeopātijas kā ārstniecības metodes pamatprincips ir līdzīga ārstēšana ar līdzīgu. Tas nozīmē, ka ar homeopātijas palīdzību ārsts-homeopāts pacientam izraksta tādas zāles, kurā aktīvā viela rada tieši tādus pašus simptomus, kā pati slimība. Piemēram, bezmiega gadījumos var tikt izrakstītas zāles, kuru pamatā ir kofeīns. Taču, lai slimību ārstētu nevis tikai pastiprinātu, zālēs esošā aktīvā viela ir ļoti nelielā daudzumā un tiek atšķaidīta ar ūdeni. Daudzi skeptiķi tāpēc arī homeopātiju neuzskata par īstu ārstniecības metodi. Viņi domā, ka homeopātijas efekts ir tāds pats kā placebo. Tas tiek balstīts arī uz to, ka tikai ļoti retos vai akūtos gadījumos (iesnas vai klepus) ir redzama tūlītēja iedarbība. Taču homeopāti skaidro, ka šīs ārstniecības metodes iedarbība lielākajā daļā gadījumu ir ļoti lēna – rezultātu var just pat tikai pēc vairākiem gadiem.

Ne tikai Latvijā, bet arī daudz kur citur pasaulē homeopātija ir ļoti iecienīta un atbalstīta. Ir arī vairākas aptiekas, kas pārdod tieši homeopātiskos preperātus. Tomēr, lai varētu iegādāties tieši tādas zāles, kas nepieciešamas, noteikti pirms tam ir jādodas pie specializēta ārsta. Piesakot vizīti, pirms tam gan ir jāpārliecinās, vai ārsts-homeopāts patiešām ir kvalificēts, ar augstāko izglītību medicīnā un arī saņēmis atbilstošu Homeopātijas asociācijas sertifikātu. Ja “homeopāts” ir pats sevis pasludinājis par tādu vai arī uzreiz apgalvo, ka noteikti slimniekam piemītošo kaiti izārstēs, tad labāk ir izvēlēties kādu citu speciālistu.

Parasti, lai noteiktu, kādi ārstniecības līdzekļi ir jāizmanto, pirmajā vizītē pie ārsta-homeopāta ir jāpavada vismaz 1-2 stundas, jo tikai šādā laika posmā ir iespējams kārtīgi izvērtēt cilvēka veselības stāvokli un apzināt visas problēmas. Tāpat arī katrs gadījums tiek vērtēts individuāli, līdz ar to, ja pie ārsta-homeopāta ierodas divi cilvēki ar galvassāpēm, tad visticamāk, ka viņiem tiks izrakstītas divas dažādas homeopātiskās zāles. Tomēr, ja kvalificēts speciālists saprot, ka klienta veselības uzlabošanai nav iespējams iztikt tikai ar homeopātiskiem līdzekļiem, tad tiek iesaistīta arī tradicionālā medicīna, var būt nepieciešama par ķirurģiska iejaukšanās.
Homeopātijai ir daudz priekšrocību, piemēram, to var lietot gan cilvēkiem, gan dzīvniekiem, turklāt jebkurā vecumā, sākot no zīdaiņiem līdz ļoti veciem cilvēkiem. Tāpat arī homeopātiskie preperāti ir pilnībā dabiski un nav toksiski, līdz ar to, ja kāds nopērk homeopātiskas zāles, bet pirms tam nav bijis pie ārsta, kurš tās ir izrakstījis, tad homeopātiskie līdzekļi nenodarīs veselībai kaitējumu. Šīs alternatīvās medicīnas metodes zāles ir garšīgas, nav grūti lietot, turklāt tās uzlabo cilvēka imūnsistēmu.


Pastāsti citiem

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS